Neztrácet naději

30. ledna 2018 v 18:46 | Rebeka |  Téma týdne
Neztrácet naději. To je skutečně krásné téma. Navíc právě teď po volách, kdy je svět, tedy aspoň ten náš malý český, rozdělený na dvě poloviny. I když ještě nemám věk na to, abych mohla volit, mám věk na to, abych si o věci mohla udělat svůj názor. To, jestli bude jednou z pohledu historie správný nebo špatný, to ukáže až čas. Ale právě teď věřím, že můj názor je správný. (Jinak bych ho samozřejmě neměla).

Ne každý je spokojen s tím, jak vypadá, ale každý je spokojen s tím, jak myslí.B-hužel se se svým názorem cítím osamělá. Má rodina to celé vidí jinak. Oni věří, že Zeman je dobrý prezident. Já neříkám, že je špatný, ale věřím, že Drahoš by byl lepší. Jejich argumenty často bývají něco ve smyslu "Jsi malá, nic o tom nevíš." "A ty tady chceš ty muslimy?" Možná, že o životě nevím tolik, jako jiní lidé. Komunismus znám jen z vyprávění a dokonce i Václav Havel je pro mě téměř historická osobnost.

Ale někdy si říkám, jaký to musel být skvělý pocit cinkat klíčema, křičet "máme holé ruce" a být tak součástí lidu, který píše dějiny. Jaký to musel být skvělý pocit mít zásluhu na pádu diktatury a na nastolení demokracie.


Během minulé doby byli dobří lidé zakázáni. Ti, kteří měli oči otevřené a viděli, co se děje, nemohli mluvit. Byli umlčeni. Někteří emigrovali, jiní zůstali a psali o svých myšlenkách tajně na psacím stroji. Byli nuceni vnitřně emigrovat.

Tak daleko dnešní doba ještě není. Nikdo není posílán do vězení za své názory, nicméně, někteří už teď volí možnost emigrace. Možná je to jen planý poplach. Snad ano. Naděje umírá poslední.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 30. ledna 2018 v 19:07 | Reagovat

Až čas ukáže jak moudrá byla naše volba...

2 hrachajdice hrachajdice | Web | 30. ledna 2018 v 19:40 | Reagovat

Co člověk to názor ani mě volba prezidenta nepotěšila

3 Jarka Jarka | Web | 30. ledna 2018 v 19:42 | Reagovat

Také jsem se svou volbou Drahoše ve svém nejbližším okolí osamocená. Lidé se bojí a volili podle nich silnou autoritu, ale já vidím současného prezidenta, jako samolibého člověka, kterému záleží jen na sobě samém. Navíc prezidentské kompetence nezahrnují rozhodování o tom, jestli budeme či nebudeme migranty přijímat o tom rozhoduje vláda. Máme systém parlamentní a ne prezidentský. Mrzí mě, jak volby dopadly právě proto, že byly vyhrány pomocí lží. Ale co, pět let už jsme přežili, tak těch dalších pět vydržíme taky. Hlavně, aby vydržel pan prezident, nevypadá, že by byl v nejlepší kondici...

4 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 6. února 2018 v 16:34 | Reagovat

[3]: President sice nemá velké pravomoce, ale má neformální autoritu a může pomoci i překážet přijímání zákonů. Navíc je vrchním velitelem armády a jeho vazba na nepřítele by byl docela průšvih, protože by v případě válečného ohrožení mohl celé dny zdržovat mobilizaci a další potřebná opatření.

Z Francie a Německa emigrují Židé do Izraele, protože jsou tam nalezlí muslimové, nalézají tam další a další a nikdo jim nebrání v plnění jejich politicko-náboženského(ideologického) programu, kterým je (mimo jiné) vybití Židů.
Takže buď ráda, že žiješ v relativně civilizované zemi, kde ti nehrozí, že tě nějaký muslim podřeže za to, že jsi Židovka. Alespoň zatím, dokud nás EU nedonutí přijmout Dublin IV a současně nám znemožní vystoupení z této totalitní organizace (v takovém případě tobě i tvé rodině opravdu půjde o život).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama